Protezavimas – tai danties apvilkimas vainikėliu, taip atstatoma dantų anatominė forma ir funkcija. Šis gydymo metodas rekomenduojamas tuomet, kai suirę 50 proc. ir daugiau danties vainiko, dantys yra kokiu nors būdu pažeisti ar nebeturi estetinio vaizdo. Dantų vainikėliai yra tvirtinami ant nuosavų dantų, arba  ant į kaulą įsuktų implantų. Tiltai daromi kai netenkama vieno ar kelių dantų, tuomet šlifuojami šalia defekto esantys dantys ir padaromas karkasas, kuris atstato netektus dantis. Vainikėlio ar tiltelio gamybai reikia 3 – 4 apsilankymų todėl, kad gydytojas dantis paruošia būsimam protezui, o patį protezą gamina dantų technikas.

Jeigu pacientas neteko daug ar net visų dantų, rekomenduojame gaminti dalinį arba pilną išimamą plokštelinį protezą arba lanko atraminį protezą. Tuomet taip pat reikalingi 3-4 apsilankymai pas gydytoją odontologą.

Keraminės laminatės – alternatyva estetiniam plombavimui. Tai skaidrios, plonos (vos 0,3 – 0,5 mm storio), šviesai pralaidžios, daugiasluoksnės plokštelės, atrodančios kaip Jūsų natūralūs dantys, kuriomis dengiamas vieno ar kelių dantų priekinis danties paviršius. Laminatės gaminamos minimaliai nupreparavus kietuosius danties audinius, jos yra estetiškos, ilgaamžės, laikui bėgant nekeičia spalvos. Dantys, atkurti laminatėmis, atrodo natūraliai.

Labai dažnai protezų parinkimas priklauso nuo esamos situacijos burnos ertmėje. Kviečiame atvykti į mūsų kliniką, kur profesionalūs gydytojai, turintys ilgametę patirtį, įvertins situaciją konkrečiu atveju ir pritaikys tinkamiausią protezavimo metodą.

REKOMENDACIJOS PACIENTAMS:

 

  • Po vainikėlio, kultinio įkloto (štifto) ar laikino vainikėlio cementavimo nevalgyti porą valandų.
  • Laikini vainikėliai yra labai silpni. Todėl nerekomenduojama valgyti labai kieto maisto (gali lūžti), nekramtyti kramtomos gumos (gali atsicementuoti).
  • Nuolatinius dantų protezus (vainikėlius, tiltus) kruopščiai prižiūrėkite: valykite kaip ir natūralius dantis 2 kartus per dieną, taip pat naudokite dantų siūlus, tarpdančių šepetukus.