Endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti patogeninius mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Tam tikslui šaknies kanalų sistema turi būti išvalyta, dezinfekuota ir hermetiškai užplombuota.

Prietaisų ir naujų technologijų dėka šiuolaikinė endodontija pasiekė, kad lenkti, siauri, sunkiai praeinami dantų kanalai nebėra kliūtis siekiant išsaugoti infekcijos pažeistą dantį. Darant rentgeno nuotraukas radioviziografu jos iš karto matomos kompiuterio ekrane, tai leidžia įvertinti gydymo eigą, kokybę ir prognozę. Be to skaitmeninės rentgeno sistemos spinduliavimo dozė už įprasto rentgeno aparato mažesnė 10 kartų.

Kokybišką matymą, didinimą ir apšvietimą užtikrina naudojamas dentalinis mikroskopas, kuris leidžia padidinti regėjimo lauką nuo 3,4 iki 21 karto. Tai leidžia matyti gydomas struktūras visai kitame lygmenyje.

Ultragarsinis aparatas su specialiais antgaliais leidžia iš kanalų pašalinti seną plombinę medžiagą ir išplauti juos sumažinant bakterijų kiekį kanale.

Naudojant elektroninį šaknies viršūnės ieškiklį kontroliuojamas darbinis ilgis, nesužalojami audiniai už šaknies viršūnės, tai žymiai sumažina komplikacijų tikimybę ir pagreitina gijimą, todėl ir po dantų kanalų gydymo pacientai nejaučia skausmo.

Šaknų kanalai valomi mašininiais instrumentais, kurių dėka darbas vyksta greičiau ir kanalai išvalomi kokybiškiau. Išformuoti kanalai pildomi karštos gutaperčos sistema, kuria užtikrinamas idealus kanalo užpildymas trijose dimensijose.

Nepamirškite, kad infekcija šaknies kanale kelis kartus padidina tikimybę susirgti širdies ligomis!!!